Wrocławskie Targi Dobrych Książek

O nagrodach

Pióro Fredry to pierwsza w kraju i jedna z najważniejszych ogólnopolskich nagród edytorskich dla wydawców, która ma na celu wskazanie i uhonorowanie najlepszych pod względem edytorskim (graficznym, typograficznym i artystycznym) książek, jakie ukazały się na polskim rynku w mijającym roku. Nagroda ta towarzyszy Wrocławskim Targom Dobrych Książek od początku istnienia imprezy – wspiera i promuje dbałość o walory edytorskie jako kluczowy element działalności wydawniczej.

Od 2019 roku do Nagrody zgłaszać można wyłącznie książki przeznaczone dla dorosłych czytelników. Natomiast książki dla dzieci zgłaszane są do Nagrody Edytorskiej Dobre Strony, która również wręczana jest podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Nagroda przyznawana jest dla wydawcy najlepszej pod względem edytorskim książki dla dzieci wydanej w języku polskim.

Wydawcy nagrodzeni w każdym z konkursów otrzymują 20 000 zł, które są w całości przeznaczone na wydanie kolejnej książki, odpowiednio dla dorosłego i najmłodszego czytelnika. Laureaci otrzymują także statuetki autorstwa wrocławskich artystek Agnieszki Leśniak-Banasiak i Ilony Agaty Brożek.